Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty drewniane ekspresowo się zużywają i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów model płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s